حدادی: اگر واردات خودرو برای فوتبالیست‌ها خوب است برای دیگر ورزشکاران هم باشد

نایب قهرمان المپیک لندن گفت: مسؤولانی که پیگیری کردند فوتبالیست‌ها خودرو وارد کنند، باید برای قهرمانان رشته‌های دیگر هم همین کارها را انجام دهند تا ناعدالتی نباشد.

حدادی: اگر واردات خودرو برای فوتبالیست‌ها خوب است برای دیگر ورزشکاران هم باشد

احسان حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی رستوران گروه مانسون در مورد بازگشتش از اردوی آمریکا اظهار داشت: از ابتدا قرار بود این اردو یک ماهه باشد. من برای صحبت با مربی و بررسی وضعیت به آمریکا رفته بودم، اما شرایط آنطور نبود که انتظار داشتم و هزینه‌ها برای به خدمت گرفتن مربی آمریکایی و اردو بالاست. وی ادامه داد: دنبال این بودم که در این سه، چهار ماه باقی مانده تا بازی‌های آسیایی با مک‌ ویلکینز کار کنم اما او اعلام کرد که نمی‌تواند به ایران بیاید و اگر قرار است تمرین و اردویی باشد باید در همان آمریکا باشد. متأسفانه با این قیمت دلار یک مقدار کار سخت است.  * مبلغ قرارداد مربی ام نسبت به قبل 20 برابر شده است وی در مورد اینکه قرارداد او چقدر است، گفت: مثل قبل ماهی 7 هزار دلار، اما آن زمان 7 هزار دلار 20 میلیون تومان می‌شد اما الان  350 میلیون تومان می‌شود که چیزی حدود 20 برابر است. به همین خاطر یک مقدار شرایط سخت است. البته فدراسیون از قبل هم حدود 9 هزار دلار به این مربی بدهکار است و او اعلام کرد که اگر قرار است کار کنیم باید این مبلغ هم پرداخت شود. * کسب طلای پنجم دور از دسترس نیست قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مورد اینکه با این شرایط برنامه‌ات برای بازی‌های آسیایی چیست، گفت: با این مربی که صحبت کردم به من گفت از اول فصل هم شروع نکنیم مشکلی وجود ندارد و در همین دو، سه ماه باقی‌مانده مدت تمرین خوب و کافی است. البته کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی برای من کار سخت و دور از دسترسی نیست چون الان رکوردها حدود 62 متر است. من پیش از این 69 متر هم پرتاب کرده‌ام.

  * وزیر چراغ سبز نشان داد، اما باید امکانات فراهم شود وی در مورد اینکه نظر فدراسیون در این مورد مربی چیست، عنوان کرد: داوری سرپرست فدراسیون گفتم هرطور صلاح می‌دانید عمل کنید، اما نباید وقت‌مان را هدر بدهیم. قرار نیست برای گردش به بازی‌های آسیایی برویم. من هدفم کسب پنجمین مدال آسیایی است و آرزویم این است که با پنجمین طلا از این رشته خداحافظی کنم. وزیر ورزش هم چندماه قبل که صحبت کردیم به من چراغ  سبز نشان داد اما این چراغ سبز تنها کافی نیست و باید شرایط و امکانات فراهم شود. * بعد از مدال من در المپیک بودجه دوومیدانی 10 برابر شد حدادی ادامه داد:‌ از شهریور سال قبل بدون مربی تمرین کردم. ابتدایی‌ترین چیز برای یک ورزشکار حرفه‌ای داشتن مربی است، اما در سن بالاتر دوست دارید یکسری افراد کنارتان باشند و همفکری بدهند. من برای تمرین، مربی و فیزیوتراپ و ماساژور خوب می‌خواهم تا آسوده به کارم بپردازم. برخی می‌گویند که برای من هزینه زیاد شد اما اینطور نبوده است. خود رئیس فدراسیون بعد از مدال من در المپیک اعلام کرد بودجه دومیدانی یک میلیارد بود اما بعد از طلای حدادی 10 میلیارد شد. همه جای دنیا همین است. من اعلام کردم که اگر در توانتان است که کمک کنید، بگویید من جلو بروم. آنها گفتند شما کارتان را انجام دهید ما حمایت می‌کنیم. * در کدام رشته انفرادی بدون مربی کار می‌کنند؟ نایب قهرمان المپیک لندن در مورد اینکه آیا حدادی به شرایطی نرسیده که حالا بدون مربی بخواهد مدال بگیرد، گفت: من پنج سال قبل که جوانتر بودم و مربی بدنساز فیزیوتراپ داشتم و با اینکه می‌دانستم حتما طلا می‌گیرم اما شب قبل از مسابقه نتوانستم بخوابم و حالا شرایط دشوارتر هم شده است. اینکه 9 ماه تک و تنها بدون مربی و ماساژور جلو بروی کار سختی است. شما ببینید در کدام رشته انفرادی بدون مربی کار می‌کنند و مدال هم می‌گیرند. کشتی یا وزنه‌برداری همه مربی دارند و در اردو هستند. بدون مربی می‌توان جلو رفت اما از درصد موفقیت کم می‌شود.  

*از لحاظ تاکتیکی و سرعتی مشکل دارم وی در مورد اینکه آیا می‌توانی برنامه تمرینی ات را از مک‌ویلکینز بگیری، گفت: این هم بستگی به فدراسیون دارد که شرایط را فراهم کند. البته به خاطر شرایطی ارزی کار سخت است. با تمام احترامی که به مربیان داخلی دارم اما در حال حاضر مربی ای نیست که در این مدت کوتاه بتواند به من کمک کند. من خودم زمستان بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم و تمرینات بدنسازی خوبی را انجام دادم اما از نظر تاکتیکی و سرعتی یک مقدار مشکل دارم و نیاز است که مربی داشته باشم. * 2، 3 مسابقه قبل از بازی‌های آسیایی کافی است  حدادی در مورد اینکه آیا مسابقه تدارکاتی قبل از بازی‌های آسیایی داری یا خیر، گفت: فعلا تا دو هفته در تهران تمرین می‌کنم تا ببینیم چه پیش می آید. فکر می‌کنم تا قبل از بازی‌های آسیایی، دو سه مسابقه شرکت کنم کافی باشد. با این سن و سال نمی‌توانید شما در مسابقات زیادی شرکت کنید چون ریکاوری‌تان سخت می‌شود.

* واردات خودرو خوب است اما برای همه ورزشکاران قهرمان چهار دوره بازی‌های آسیایی در خصوص اینکه در چند روز گذشته بحث واردات خودرو توسط فوتبالیست‌ها حاشیه‌های زیادی داشته است و ورزشکاران دیگر از این موضوع گلایه دارند، گفت: این موضوع قطعا می‌تواند تأثیرگذار باشد. شما ببینید فضای بازی‌های آسیایی چقدر پاداش دارد. نهایتا یکی دو میلیارد، اما واردات یک خودرو می‌تواند چندین میلیارد برای آن ورزشکار سود داشته باشد. قطعا مسؤولانی که پیگیری کردند فوتبالیست‌ها بتوانند خودرو وارد کنند، باید برای رشته‌های دیگر هم همین کارها را انجام دهند و انگیزه آنها را بالا ببرند. وی تاکید کرد: حق رشته‌های دیگر هم است که از این شرایط برخوردار شوند. شما ببینید در فوتبال 22 نفر برای بالا بردن پرچم تلاش می‌کنند اما در رشته‌های انفرادی یک نفر، هرکدام هم پرچم ایران را بالا ببرند مردم خوشحال می‌شوند، پس نباید تبعیض قائل شویم و عدالت رعایت شود. پایان پیام/

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید