زلنسکی: روسیه در پاییز به زیر ساخت‌های انرژی اوکراین حمله می‌کند

رئیس جمهور اوکراین پیش بینی کرد که روسیه در ماه‌های پیش رو به زیر ساخت‌های انرژی اوکراین مجددا حمله می‌کند.

زلنسکی: روسیه در پاییز به زیر ساخت‌های انرژی اوکراین حمله می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل رستوران گروه مانسون، رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه گفت که ارتش روسیه احتمالا بخش‌های انرژی اوکراین را در پاییز و زمستان مورد حملات خود قرار خواهد داد.

به گزارش وبگاه اوکراینی «پراودا»، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفت که نیروهای روسیه ممکن است برای از سرگیری حملات خود به بخش انرژی اوکراین تلاش کنند. زلنسکی گفت که اوکراین باید در سطوح مختلف برای این امر آماده باشد.

او گفت: «واضح است که نیروهای روسیه در پاییز امسال و احتمالا در زمستان امسال تلاش خواهند کرد حملات را علیه بخش انرژی اوکراین تکرار کنند.»

زلنسکی افزود که بخش انرژی اوکراین دارای راهبرد دفاعی دو وجهی است. نخست، محافظت فیزیکی از تاسیسات زیرساخت انرژی در برابر حملات موشکی و پهپادی و دوم، مدیریت بخش انرژی و بخش‌های تشکیل دهنده آن است.

رئیس جمهور اوکراین  پیشتر گفته بود که تنها راه مقابله با حملات موشکی روسیه، دستیابی به سپر هوایی تمام عیار است.

زلنسکی افزود، علیرغم تمام کمک‌های نظامی که به اوکراین می‌رسد، این کشور به سامانه‌های دفاع هوایی بیشتری برای پوشش تمام  قلمروی خود نیاز دارد.

اوکراین ماه آوریل سامانه‌های پدافند هوایی «پاتریوت»  دریافت کرد. در حال حاضر دو سامانه پدافندی پاتریوت در اوکراین مستقر هستند. یکی از این سامانه‌ها توسط آمریکا و دیگری توسط آلمان و هلند اهدا شده‌اند. پیشتر یکی از این سامانه‌ها هدف حملات هوایی روسیه قرار گرفت. 

در ادامه تقابل نیروهای روسیه و اوکراین، پهپادهای انتحاری روسیه روز یکشنبه اهدافی را در خاک اوکراین مورد اصابت قرار دارند. یگان هوا فضای روسیه با چهار پهپاد کامیکازه به اهداف اوکراین در استان «خارکی‌یف» حمله کردند(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید