عربستان سعودی یک جوان شیعه دیگر را اعدام کرد

وزارت کشور عربستان سعودی از اعدام یک جوان شیعه دیگر با ادعای اقدام علیه امنیت این کشور خبر داد.

عربستان سعودی یک جوان شیعه دیگر را اعدام کرد

به گزارش گروه بین‌الملل رستوران گروه مانسون، وزارت کشور عربستان سعودی امروز دوشنبه از اجرای حکم اعدام یک جوان در شرق این کشور خبر داد.

شرق عربستان سعودی عمدتا شیعه نشین است و اهالی آن عموماً به دلایل سیاسی بازداشت و محاکمه می‌شوند.

بنابر گزارش خبرگزاری عربستان (واس)، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که حکم اعدام «مسلم بن احمد بن مسلم المیلاد» تبعه عربستان اجرا شد.

در بیانیه مذکور اتهام این فرد «عضویت در یک باند تروریستی که برخی از آن‌ها در درگیری با نیروهای امنیتی و حمله مسلحانه علیه نیروهای امنیتی و خودروهای رسمی مشارکت داشتند و نیز تیراندازی و پرتاب نارنجک به سمت نیروهای امنیتی، اخلال در امنیت داخلی، قاچاق سلاح و مواد مخدر» عنوان شده است.

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، طبق ادعای وزارت کشور عربستان این فرد همچنین به حمایت از افراد تحت تعقیب امنیتی در درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی، حمایت مالی از تروریسم و پناه دادن به افراد تحت تعقیب امنیتی، متهم است.

حدود یک ماه پیش نیز وزارت کشور عربستان سعودی از اعدام سه جوان به نام‌های «حیدر بن حسن بن عبدالله مویس»، «حسن بن عیسی بن احمد آل مهنا» و «محمد بن ابراهیم بن جعفر امویس» خبر داد. 

اتهام این سه جوان اهل قطیف طبق ادعای وزارت کشور عربستان سعودی، آموزش کار با سلاح و ساخت بمب در یک پادگان خارج از این کشور و متعلق به یکی از گروه‌های ضد عربستان سعودی عنوان شده بود اما منابع مخالف عربستان علت را صرفاً سیاسی دانسته‌اند.

 

پایان پیام/  

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید