معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان+عکس

در مراسمی با حضور حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، حجت الاسلام غلامحسین حقانی به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی هرمزگان معارفه شد.

معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان+عکس

به گزارش رستوران گروه مانسون از بندرعباس، پیش از ظهر امروز در مراسمی با حضور حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، حجت الاسلام غلامحسین حقانی به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی هرمزگان معرفی و از زحمات حجت الاسلام انصاری راد در این جایگاه تجلیل شد. حجت الاسلام غلامحسین حقانی پیش از این مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بوده و حجت الاسلام انصاری راد نیز بازنشسته شد.

  در این مراسم علاوه بر رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و دو مدیرکل پیشین و جدید تبلیغات اسلامی هرمزگان، منصور آرامی و احمد مرادی دو تن از نمایندگان استان، احسان کامرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان و داوود میرنژاد رییس جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هرمزگان نیز سخنرانی کردند. حجت الاسلام قمی: ریشه‌ی جهاد تبیین در کتاب الهی نهفته است حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم اظهارداشت: رهبری معزز مجموعه تعابیر آکد و موکد خود را در دیدار با مردم قم بیان کردند و از موضوعی تحت عنوان جنگ ترکیبی و پروپاگاندا پرده‌برداری کردند که بایستی مورد توجه قرار گیرد. جنگ ترکیبی و جنگ رسانه‌ای علاجی جز جهاد تبیین  ندارد و ریشه‌ی جهاد تبیین نیز در کتاب الهی نهفته است و ما باید این مسئله را با نکاه به قرآن پیش ببریم.

  حجت‌الاسلام والمسلمین قمی عنوان‌کرد: فهم واضح ما از کتاب الهی این است که حجاب حکم الهی است اما برای تبیین همین حقیقت باید از الزاماتی را رعایت کنیم و لازمه‌‌ی آن نیز بهره‌برداری از ابزارهای جنگ روایت‌ها است. منصور آرامی: در مجلس باید برای اختصاص بودجه‌ها به کمک حوزه تبلیغات دینی بیاییم منصور آرامی رییس مجمع نمایندگان استان در این مراسم گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید در تبلیغ فرهنگ دینی مشارکت داشته باشند چرا که تبلیغات اسلامی وظیفه یک سازمان نیست. وی افزود: در حوزه تبلیغات دینی همه‌ آن‌ها که دلسوز نظام و انقلاب هستند از وضعیت فرهنگی جامعه می‌نالند و شاید کسی نباشد که از این حوزه راضی باشد اما با این وجود امروز حضور پرشور مردم را در راهپیمایی‌ها و برنامه‌های مذهبی می‌بینیم که از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است و نظام با تمام محدویت‌ها تمام تلاش خود را کرده است تا زبان دین اسلام در دنیا باشد.

  نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، تصریح‌کرد: ما می‌خواهیم به کمک این حوزه بیاییم و دستگاه‌های اجرایی کشور را موظف کنیم که در تبلیغ فرهنگ دینی مشارکت کنند. احمد مرادی: از پیوست فرهنگی در طرح‌های کلان غفلت شده است یکی دیگر از نماینگان هرمزگان در مجلس نیز در این مراسم گفت: صنایع هرمزگان، گردش مالی سالانه بیش از 60 هزار میلیارد تومان دارند و هرمزگان ۶۰ درصد آلومینیوم کشور را تولید و ۷۰ درصد صادرات کشور را به دوش می‌کشد اما با وجود این جایگاه، پیوست فرهنگی در توسعه صنعتی و اقتصادی هرمزگان مورد غفلت واقع شده و با توجه به توسعه صنعتی، اقتصادی، در حوزه فرهنگی خوب عمل نشده است.

  احسان کامرانی: تداوم حماسه‌های ملی باید منجر به شکل گیری تمدن اسلامی شود معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان هم با اشاره به حماسه 22 بهمن، از شکل گیری تمدن نوین اسلامی به عنوان هدفی در پی این حضور باشکوه مردم در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد کرد و با بیان این که گام دوم انقلاب اسلامی ضروریات و بایسته‌هایی در حوزه فرهنگی دارد که باید به آنها بیش از پیش توجه شود، افزود: اقدام پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در عفو اخیر نشان داد که انقلاب اسلامی باشکوه و با صلابت به پیش می‌رود و نگاه پدرانه ایشان متوجه جذب حداکثری در بخش‌های مختلف است.

  داوود میرنژاد: به تحرک جدی در امور فرهنگی نیازمندیم رییس جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت تحرک جدی در امور فرهنگی استان، خاطرنشان کرد: هرمزگان دارای ویژگی‌های خاص جمعیتی است که می‌بایست در کنار تبدیل شدن به قطب اقتصادی، برنامه ریزی فرهنگی برای آن به طور ویژه‌تری مورد توجه قرار گیرد و ما کمک و سرباز آقای حقانی خواهیم بود. وی همچنین تصریح کرد: باید شور و نشاط را در جامعه افزایش دهیم و در این زمینه متولی مشخصی، محور کارها را در دست بگیرد. حجت الاسلام حقانی: همه باید برای اسلام و انقلاب دغدغه‌مندانه پای کار باشیم مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به خاطره‌ای از شهید حقانی (اولین امام جمعه و نماینده مردم بندرعباس که در جریان انفجار حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید) اظهار کرد: مادر شهید حقانی وقتی پس از چند روز دستگیری پدرم به زندان رفته بودند تا ایشان را ببینند، ابتدا در اثر شکنجه‌های ساواک فرزندشان را نمی‌شناسند و در اتاق ملاقات زندان شروع به گریه می‌کنند که شهید حقانی مادر خودشان را آرام می‌کنند که شما نباید گریه کنید چرا که روحیه مبارزان در انقلاب را تضیعیف می‌کند.

  وی در ادامه گفت: برای کار و فعالیت هرچه بیشتر برای این حوزه به هرمزگان آمدم و تمام تلاش خودم را به کار خواهم گرفت. به گزارش فارس، از پدر شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد نیز در بخشی از این مراسم تقدیر و تجلیل شد. پایان پیام/    

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید