معاون اجرایی رئیس‌جمهور: افزایش دو برابری حقوق اعضای دولت کذب محض است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، گفت: اخیراً دیدم یکی از عزیزان مطلبی را در فضای مجازی منتشر کردند که در دولت آقای رئیسی حقوق اعضای دولت دو برابر شد، این کذب محض است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور: افزایش دو برابری حقوق اعضای دولت کذب محض است

به گزارش خبرنگار سیاسی رستوران گروه مانسون، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، در برنامه «صف اول» به تشریح برنامه‌های دولت به منظور اجرای مصوبات سفرهای استانی پرداخت و گفت: دولت سیزدهم در شرایط سختی کار را تحویل گرفت، به‌گونه‌ای که ما در ابتدای شروع کار دولت، تقریباً ۴۸۰ همت کسری بودجه داشتیم و دولت قبل متأسفانه به‌گونه‌ای کار را پیش برده بود که کسری بودجه شدیدی در کشور ایجاد شده بود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، ادامه داد: در پایان سال ۱۴۰۰ دولت موفق شد تقریبا تراز بودجه را به پایان برساند و این هم با  کسب درآمد حل شد نه با استقراض؛ با تولید و افزایش درآمدهای دولت، کسری بودجه را تا حدود زیادی جبران کرد؛ یعنی بخشی از آن افزایش صادرات بود، بخشی از آن درآمدهای نفتی بود و بخشی در رابطه با مالیات بود و بخشی نیز از رشد تولید محقق شد.

وی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه کرونا، گفت: در حوزه کرونا ما تقریباً روزانه ۷۰۰ نفر فوتی داشتیم و حل این مشکل، از دستاوردهای بزرگ دولت  بود. در همان سال ۱۴۰۰، ۸ میلیارد دلار منابع ارزی کشور بود که باید صرف دارو و مواد غذایی می‌شد، اما در شش ماه اول، دولت قبل بود تمامی این منابع را هزینه کرده بود و وقتی دولت سیزدهم روی کار آمد، عملاً این ۸ میلیارد دلار وجود خارجی نداشت و چالشی جدی برای ما ایجاد کرد.

منصوری در ادامه به بیان وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در آغاز دولت اشاره کرد و یادآور شد: در زمینه ذخایر کالاهای اساسی، بعضی از ذخایر کالاهای ما به هیچ عنوان وضعیت خوبی نداشت، به‌گونه‌ای که بعضی از کالاهای اساسی ما در بعضی از استان‌های مهم، ذخیره کمتر از ۱۲ روز موجود بود، یعنی متأسفانه این خطوط استراتژیک و راهبردی ذخیره کالاهای اساسی را رعایت نکرده بودند، در همین زمینه تورمی که دولت با آن مواجه شد، در شهریور ۱۴۰۰ به اذعان بانک مرکزی وقت و مرکز آمار وقت، نزدیک به ۶۰ درصد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در اولین جلسات که رئیس‌جمهور برگزار کردند و در حالی که هنوز کابینه دولت سیزدهم مستقر نشده بود، مهمترین مسئله‌ای که در دولت مطرح می‌شد این بود که چگونه حقوق کارکنان را پرداخت کنیم و همان زمان، سرپرست وقت بانک مرکزی در دولت گذشته اعلام کرد که باید منتظر تورم سه رقمی باشیم، این در حقیقت یک شِمای کلی از شرایطی است که دولت تحویل گرفت، اما به لطف خدا بسیاری از این مسائل را دولت توانست با تدبیر و کار شبانه‌روزی و مدیریت جهادی پشت سر بگذراند.

 معاون اجرایی رئیس‌جمهور، به تغییر گفتمانی دولت اشاره کرد و گفت: ما در گام اول لازم بود که یک تغییر ریل از نظر گفتمانی در دولت ایجاد کنیم و شیوه‌های حکمرانی و اولویت‌ها را تغییر دهیم. در همین زمینه، دولت سیزدهم واقعاً نگاه به داخل کشور دارد، ما ظرفیت‌های داخلی کشور را ظرفیت اصلی کشور تلقی می‌کنیم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی را برای همه موضوعات و حوزه‌ها گره‌گشا می‌دانیم و معتقدیم که اگر به همین داشته‌های داخلی خودمان تکیه کنیم، سدهای پیش رو را یکی پس از دیگری برطرف می‌کنیم.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به شفاف شدن نظام دریافت و پرداخت حقوق‌ها در دولت سیزدهم، تصریح کرد: در حال حاضر دیوان محاسبات و مجموعه‌های بازرسی به صورت روزانه دسترسی دارند که اگر در دستگاه و مجموعه‌ای، از سقفی که قانون تعریف کرده است، یک هزار تومانی، عدد حقوق بالاتر برود، برخورد لازم صورت گیرد.

منصوری ادامه داد: اخیراً دیدم یکی از عزیزان مطلبی را در فضای مجازی منتشر کردند که در دولت آقای رئیسی حقوق اعضای دولت دو برابر شد، این کذب محض است، چرا که اساساً قانون اجازه این موضوع را نمی‌دهد و تمامی مسائل در دولت سیزدهم در چارچوب قانون انجام می‌شود و دریافتی و پرداختی و سقف و کف تمام پرداخت‌ها در قانون بودجه موجود است.

تکمیل می‌شود…

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید