مقایسه قیمت دلار، تورم و استقراض از بانک ها در دولت روحانی و رئیسی از زبان نوبخت /کاهش مشارکت در انتخابات، جمهوریت نظام را تضعیف کرده است

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه گفت:  در انتخابات مجلس خبرگان رهبری شخصیتی مانند آقای روحانی که سالها در شورای عالی امنیت ملی و ۲۰ سال در مجلس شورای اسلامی مسئولیت داشته و ۸ سال هم رییس جمهور ۲۴ میلیونی بوده را رد صلاحیت کردند که پاسخ آقای روحانی پاسخ مناسب و متقنی بود که در چارچوب قانون اساسی جواب داد.

مقایسه قیمت دلار، تورم و استقراض از بانک ها در دولت روحانی و رئیسی از زبان نوبخت /کاهش مشارکت در انتخابات، جمهوریت نظام را تضعیف کرده است

به گزارش رستوران گروه مانسون، محمد باقر نوبخت، دبیرکل حزب اعتدال توسعه در اولین نشست مطبوعاتی سال جدید که امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ به سوالات اهالی رسانه پاسخ داد.

بنا به گزارش روابط عمومی حزب اعتدال و توسعه، نوبخت در ابتدای این جلسه گفت: در اردیبهشت ماه سالجاری اجلاس ارکان حزب برگزار شد و نگرانی های جدی در خصوص وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور مطرح گردید. در بعد اقتصادی، مستند به گزارش بانک مرکزی در کمتر از ۳ سال استقرار دولت سیزدهم استقراض دولت از بانک مرکزی و بانک ها حدود ۲ برابر شده. در دولت سیزدهم استقراض دولت از بانک مرکزی از ۱۱۵ هزار میلیارد تومان به ۲۰۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین استقراض دولت از بانک‌ها از ۳۹۶ هزار میلیارد تومان به ۷۸۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. همین طور پایه پولی کشور از ۴۵۸ هزار میلیارد تومان به بیش از هزار هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی گفت: حجم نقدینگی کشور از ۳ میلیون و ۴۷۶ هزار میلیارد تومان به ۷ میلیون و ۴۹۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. در عین حال حجم اوراق منتشر شده دولت سیزدهم که اتفاقاً یکی از انتقادات این دولت به دولت دوازدهم بود ، بر اساس گزارش ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ مرکز مدیریت بدهی وزارت امور اقتصادی و دارایی از ۴۳۲ هزار میلیارد تومان در سال گذشته به بالغ بر ۷۵۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. همچنین بدهی دولت سیزدهم که به دولت چهاردهم خواهد رسید ۵۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید