نقش رزمندگان محله جهادیه سمنان در دفاع مقدس از زبان نماینده رهبری

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با یادآوری نقش رزمندگان مسجدالنبی (ص) جهادیه در طول سال‌های دفاع مقدس گفت: در همین محله جهادیه، رزمندگان بزرگواری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که محضر امام عصر (عج) را درک کرده بودند.

نقش رزمندگان محله جهادیه سمنان در دفاع مقدس از زبان نماینده رهبری

به گزارش رستوران گروه مانسون از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان امشب در جمع نمازگزاران مسجدالنبی (ص) جهادیه سمنان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی اظهار کرد: بر اساس روایات، اگر یک روز حجت خدا روی زمین نباشد، زمین اهل خود را فرو خواهد برد. وی عرض ارادت مستمر محضر امام زمان (عج) را لازم اما ناکافی دانست و افزود: آیت‌الله‌العظمی بهجت (ره) می‌فرمودند امام عصر ‌(عج) قبل از آنکه انسان لب به سخن بگشاید، از سخن انسان مطلع است؛ اگر خود را در محضر آن امام بدانیم، از گناه و معصیت دوری خواهیم کرد. نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به سعه وجودی بی‌نهایت حضرت ولی‌عصر (عج) گفت: کل عالم امکان در محضر امام زمان (عج) مانند یک کف دست قابل‌رؤیت است و هیچ فعل حلال و حرامی از نظر آن حضرت پنهان نخواهد ماند.

مطیعی با بیان اینکه امام زمان (عج) از انسان‌ها دور نیست، اظهار کرد: شاید برخی افراد توفیق دیدن جمال نورانی امام زمان (عج) را داشته باشند؛ اما اگر در معرض امتحان قرار گیرند، خدای‌نکرده مانند شمر برابر امام معصوم خود قرار خواهند گرفت. امام جمعه سمنان آلودگی انسان‌ها به گناه را عامل دوری از امام زمان (عج) دانست و گفت: اگر به وظیفه خود در قبال امام عصر (عج) عمل کنیم، گشایش و فرج را در امور خود مشاهده خواهیم کرد. مطیعی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) مبنی بر لزوم آمادگی شیعیان برای همراهی با امام زمان خود اظهار کرد: باید هر لحظه آماده سربازی برای حضرت ولی‌عصر (عج) باشیم. وی با یادآوری نقش رزمندگان مسجدالنبی (ص) جهادیه در طول سال‌های دفاع مقدس گفت: در همین محله جهادیه، رزمندگان بزرگواری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که محضر امام عصر (عج) را درک کرده بودند و ما به این جایگاه عظیم غبطه می‌خوریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان شهادت را مهر قبولی عبادات بندگان مخلص خدا دانست و گفت: آنها که شهادت نصیبشان شد، به رستگاری حقیقی رسیدند و از آن‌سو، بنده و امثال ما باید مراقب رفتار خود باشیم تا بتوانیم این راه نورانی را ادامه دهیم. مطیعی هدف از حضور دوره‌ای در مساجد مختلف سمنان را اطلاع از مسائل و مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: بسیاری از مشکلات مساجد مناطق جنوبی شهر سمنان مشترک بوده و رفع این دغدغه‌ها نیازمند اهتمام و برنامه‌ریزی مسؤولان استانی و شهرستانی است. وی با یادآوری نقش بزرگان و علمای منطقه جهادیه سمنان در ترویج معارف اسلامی گفت: کربلایی میرزا هدایت نصیری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ادب و سایر علمای این منطقه نقشی بی‌بدیل در دین‌داری و خدامحوری اهالی جهادیه داشته‌اند.

امام جمعه سمنان با ذکر یاد مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدجلال احمدپناهی خاطرنشان کرد: یاد و خاطره همه شهدای والامقام منطقه جهادیه و نیز پیرغلامان مسجدالنبی (ص) را گرامی می‌داریم و امیدواریم خداوند متعال توفیق خدمت به مردم و گام برداشتن در مسیر شهدا را به ما عطا فرماید. در پایان این مراسم، تعدادی از نمازگزاران مسجدالنبی (ص) و اهالی منطقه جهادیه سمنان، مسائل و دغدغه‌های خود را با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان در میان گذاشتند که شامل تسریع در عملیات اجرایی بلوار «فدک» و آسفالت خیابان‌های منطقه، توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی منطقه جهادیه، لزوم خدمت‌رسانی عادلانه در نقاط مختلف شهر سمنان، تذکر به مقامات ارشد استان در خصوص انتصابات و توجه بیشتر به مدیران بومی مجرب، توجه به شبکه بهداشت و درمان منطقه جهادیه و رفع مشکل کمبود مدرسه در منطقه جهادیه به‌ویژه مدارس دخترانه بود. پایان پیام/74002/م/

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید