چرا امسال در امام زاده داوود سیل نیامد؟

سازمان هواشناسی هشدار داد. بارش های شدید در استان تهران آغاز شد. شهرداری به حال آماده باش درآمد. مسیر امام زاده داوود بسته شد .خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته حادثه سیل سال گذشته امام زاده داوود تکرار نشد.

چرا امسال در امام زاده داوود سیل نیامد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی رستوران گروه مانسون، سازمان هواشناسی هفته گذشته برای شهر تهران هشدارهای نارنجی صادر کرد و اعلام شد که قرار است سامانه بارشی از غرب وارد کشور شود.  گفته شد که این سامانه بارشی از روز چهارشنبه وارد تهران شده و روز پنج‌شنبه بیشترین بارش در تهران رخ می دهد. به دلیل بارش شدید در محدوده سولقان، امامزاده داوود و کن مسیر مسدود تا مشکلاتی که سال گذشته در سیل امامزاده داوود رخ داد امسال دیگر گریبانگیر مردم نشود. از اتراق ممنوع تا لایروبی انهار/کوهنوری نکنید سازمان مدیریت شهر تهران هم تأکید کرد که مناطق 5 و 22 بیشتر در معرض سیلاب قرار دارند چرا که در مسیر روددره قرار دارند اما لایروبی‌های لازم صورت گرفته شد و نیروهای خدماتی در حال آماده‌باش هستند.  

بارها هشدار داده شد که شهروندان از اتراق در کنار روددره‌ها خودداری کرده  و همچنین به کوهنوردی نروند تا در این بارش‌های شدید دچار مشکل نشوند. قوری چای را شهرداری چه کرد؟/استقرار کامیون بر روی تقاطع بزرگراه متوسلیان اقدامات پیشگیرانه صورت گرفت. تمام عوامل اجرایی و خدمات شهری و مسیل و قنوات به حالت آماده‌باش درآمدند. جهت جلوگیری از آب گرفتگی  مسیر قوری‌چای( روددره وردآورد) کامیون بر روی تقاطع بزرگراه متوسلیان مستقر شد. کیسه‌های شنی، شارژ و  رسوبگیری حوضچه ها انجام شد.  بوستان جوانمردان، کوهسار و نهج البلاغه تعطیل شد مدیریت شهری تصمیم گرفت برای جلوگیری از هر گونه آسیب به شهروندان بوستان جوانمردان را تعطیل کند چرا که امکان طغیان رودخانه کن وجود داشت.     

به دلیل انتقال نخاله، شاخ و برگ درختان باغات کن و سولقان احتمال گرفتگی در رودخانه وجود دارد هر چند که خواجوی شهردار منطقه 22 تأکید کرد که لایروبی و اقدامات لازم رودخانه کن انجام شده است اما به دلیل انتقال نخاله، شاخ و برگ درختان باغات کن و سولقان احتمال گرفتگی در رودخانه وجود دارد که موجب طغیان آب رودخانه بوستان جوانمردان می‌شود. آماده باش در شهرداری تهران/خودروهای امدادرسانی سازمان پسماند هم پای کار آمدند آماده‌باش به تمام نقاط شهرداری کشیده شد تا جایی که خودروهای امدادرسانی سازمان پسماند هم پای کار آمدند. 16 خودروی تخصصی جنتکس که وظیفه مکش و سیلاب و گل و لای را دارد به میدان آمدند. خودروها در نقاطی مانند بوستان قیطریه روبه‌روی حسینیه ارشاد مجتمع شاه‌آباد و… مستقر شدند.  خدا را شکر سیلی در امامزاده داوود نیامد/امامزاده داوود جزو شهرداری تهران نیست اما شهرداری اقدامات لازم را انجام داد پدرام قوجانی رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیگشیری و مدیریت شهر تهران به خبرنگار فارس گفت: خدا را شکر سیلی در امامزاده داوود نیامد هر چند که تأکید می‌‌کنم امامزاده داوود جزو شهرداری تهران نیست اما شهرداری اقدامات لازم را انجام داد.

اعلام تلفنی برای ورود سامانه بارشی/کارتن خواب‌ها و معتادین که در مسیر روددرها بودند جمع‌آوری شدند از روزی که سازمان هواشناسی اعلام کرد که بارش‌ها در تهران آغاز می‌شود مدیریت شهری به حالت آماده‌باش درآمد. روز پنح‌شنبه هم سازمان هواشناسی به صورت تلفنی به مدیریت بحران شهر تهران خبر داد که بارش‌ها از سطح کرج به زودی به تهران می‌رسند. اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفت.  کارتن خواب‌ها و معتادین که در مسیر روددرها بودند جمع‌آوری شدند تا مشکلی پیش نیاید. مسیر امامزاده داوود بسته شد. پارک جوانمردان، کوهسار و نهج‌البلاغه هم موقتا بسته شد تا مشکلی ایجاد نشود. نظری: چندین نقطه آبگرفتگی داشتیم که سریعا برطرف شد در هنگام بارش آبگرفتگی‌هایی گزارش شد که بلافاصله با اقدامات صورت گرفته آبگرفتگی‌‌ها برطرف شد. حسین نظری معاون خدمات شهری شهردار تهران به خبرنگار فارس گفت: چندین نقطه آبگرفتگی داشتیم که سریعا برطرف شد. البته نیروهای ما در حالت آماده‌باش کامل بودند.

براساس این گزارش یکی از نقاط آبگرفتگی پل صدر بود که آتش‌نشانان آب را تخلیه کردند. خدا را شکر امسال سیل نیامد چرا که اقدامات لازم صورت گرفته بود البته میزان بارش هم نسبت به سال گذشته کمتر بود. با وجود اینکه شهرداری تهران مسئولیتی در امامزاده داود نداشت، اما مسدودسازی مسیر را به درخواست فرمانداری برای مدت کوتاه انجام داد. اقدامات انجام شد و خدا را شکر امسال مشکلی پیش نیامد. پایان پیام/

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید