کوتاه از مناطق پایتخت|حال وهوای ماه میهمانی خدای مهربان در کوچه پس کوچه های پایتخت

مناطق 22گانه شهرداری تهران هر روز خدماتی را برای شهروندان ارائه می دهند که گزیده آنها اطلاع رسانی می شود.

کوتاه از مناطق پایتخت|حال وهوای ماه میهمانی خدای مهربان در کوچه پس کوچه های پایتخت

به گزارش گروه شهری رستوران گروه مانسون،علی اصغر کمالی زاده شهردار منطقه ۴ ، گفت: به مناسبت ایام مبارک رمضان و لزوم هویت بخشی به سیمای شهری؛ احجام و المان‌های متناسب با این ماه برگرفته از مفاهیم قرآنی، آیات سوره مبارکه قدر و برگرفته از هلال ماه در معابر اصلی این منطقه نصب شد. وی ادامه داد: این احجام در جنس آهن و فایبرگلاس در دو مدل نوری و حجمی در بزرگراه امام علی(ع)، شهید صیاد شیرازی، سردار سلیمانی و .. نصب گردید. شهردار منطقه ۴ در ادامه گفت: در این راستا به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) و شب‌های مبارک قدر معابر و محلات منطقه با ۲۰۰۰ مترطول ریسه مشکی، ۴۵۰ تخته پرچم پایه کوتاه با طرح مصوب سازمان زیباسازی و ۳۰ تخته بنر در سطح منطقه سیاه پوش و عزادار شد. کمالی زاده در پایان گفت: از خداوند می خواهیم ما را لایق دانسته تا بتوانیم لحظه به لحظه این ماه گرانقدر را درک کرده و ارزش شب های قدرش را قدر بدانیم.

  اجتماع بزرگ علوی در گلزارشهدای گمنام فرهنگسرای ولاء مردم متدین و مذهبی شهرستان ری روزچهارشنبه از ساعت۱۶ با راه اندازی هیات‌های عزاداری در جوار مقبره شهدای گمنام فرهنگسرای ولاء به عزاداری و سوگواری می‌پردازند. این مراسم با سخنرانی حجت السلام علیرضا پناهیان و مصیبت خوانی و عزاداری کربلایی علیرضا عبادی ،حاج حامدگرجی،کربلایی جهاد شیبی وحاج حسن یوسفی با همکاری فرهنگسرای ولاء توسط هیئت طریق الشهدا برگزار می شود. علاقه مندان برای شرکت در این عزاداری می‌توانند به شهرری، میدان نماز، گلزار شهدای فرهنگسرای ولاء مراجعه کنید.

  اقدامات ویژه بهاری برای بیش از ۴۸۸ هکتار فضای سبز منطقه۱۴ محمد امین سالاری پور شهردار منطقه۱۴ ،با بیان اینکه طبیعت زنده نیازمند مراقبت و رسیدگی‌های ویژه است و در هر فصل علاوه بر فعالیت‌های همیشگی، نیازمند اقدامات تخصصی است، گفت: بر این اساس اقدامات ویژه حوزه خدمات شهری و فضای سبز در فصل بهار و با آغاز رویش زمین، درختان و گل‌ها، حال و هوای تازه و طراوت بهاری را به محلات این منطقه بخشیده است. سالاری پور به عملیات رسیدگی به زیبائی و طراوت قطعات فضای سبز منطقه با چمن زنی، حاشیه زنی، جلوگیری از آسیب به گلها و گیاهان و مخاطرات احتمالی با علف کشی قطعات سبز و نشاکاری همچنین زدودن علف باغچه‌های خطی و حاشیه معابر اشاره کرد و افزود: همچنین اقدامات فصلی در جهت افزایش تقویت و حفظ درختان درحال انجام است و در این خصوص می توان به حذف شاخه‌های خشک، تنه جوش و پاجوش، باندینگ درختان و تکمیل گونه‌های هدف در سطح کانون‌های شناسائی شده، معابر اصلی، بزرگراه ها و رفیوژها نام برد. شهردار منطقه در خصوص اقدامات گیاه‌پزشکی صورت گرفته نیز گفت: تیمار(محلول پاشی) درختچه های رز و نسترن و درختان بید با هدف پیشگیری و مقابله با آفات گیاهی در سطح نواحی آغاز شده است. وی ادامه داد: از سویی دیگر حفظ طراوت گلها و نشاهای تازه کاشت با انجام آبیاری منظم و مستمر همراه با سله شکنی و سیخک زنی انجام می شود. سالاری پور در پایان با بیان اینکه نظافت و رسیدگی برکه، آبنما و سرویس بهداشتی همچون سایر اقدامات لازم در فضاهای سبز بطور مستمر توسط مدیران ستادی، کارشناسان و عوامل خدوم فضای سبز عملیاتی می شود، از پایداری و حفظ روشنائی بوستان ها به منظور تامین امنیت و ایمنی فضاهای سبز و بهبود رفاه حال شهروندان در استفاده عصرگاهی و شبانه از بوستان‌ها با تعمیرات پایه چراغ و تعویض شعله‌ها به صورت مستمر خبرداد.

  پایان پیام/

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید